سال رونق تولید گرامی باد
سه شنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٨ EN

اخبار > کسب لوح و تندیس سیمین صنعت سبز کشور توسط زاگرس جنوبی  چاپ        ارسال به دوست

کسب لوح و تندیس سیمین صنعت سبز کشور توسط  زاگرس جنوبی
در همایش ملی صنعت و خدمات سبز برای دومین سال متوالی

کسب لوح و تندیس سیمین صنعت سبز کشور توسط زاگرس جنوبی

شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی لوح تقدیر و تندیس سیمین بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز را از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یکی از واحدهای منتخب سبز کشور، دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، با اشاره به اینکه کسب این افتخار نشان دهنده توجه و اقدامات عملی این شرکت در راستای حفاظت از محیط زیست است، گفت: با اقدامات انجام گرفته در سال گذشته، زاگرس جنوبی برای دومین سال متوالی و این بار به دلیل انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه از آلودگی محیط زیست در منطقه عملیاتی پارسیان، موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس سیمین بیستمین همایش ملی صنعت سبز کشور، از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، شد.

مهندس حمید ایزدی، هدف از اعطای این تندیس را تشویق واحدهای صنعتی و خدماتی فعال در جهت حفاظت از محیط زیست، ترویج فرهنگ محیط زیستی میان واحدهای صنعتی و خدماتی کشور، انتقال تجارب مدیران موفق در زمینه کنترل و کاهش آلودگی های محیط زیست عنوان کرد.

وی، در ادامه گفت: عدم قرار گیری در لیست صنایع آلاینده، مدیریت پسماند، توسعه فضای سبز، افزایش بهره وری در مصرف انرژی، تشکیل و استقرار واحد HSE در سازمان، دریافت گواهینامه های استاندارد ISO ۱۴۰۰۱ : ۲۰۰۴ محیط زیست و OHSAS ۱۸۰۰۱ : ۲۰۰۷ ایمنی، ارتقا سطح دانش و فرهنگ محیط زیستی مدیران و کارکنان و سازگاری با فرایند تولید پاک، معیارهای انتخاب واحد صنعتی سبز کشور است.

مهندس ایزدی، افزود: ارزیابی و کنترل پسماند، پساب، هوا و صوت، استقرار نظام مدیریت سبز و کاهش میزان مصرف منابع، استقرار سیستم مدیریت یکپارچه(IMS)، انجام اقدامات اصلاحی در راستای کاهش گاز ارسالی به مشعل، احداث تفکیک گر ثقلی، حفظ و نگهداشت فضای سبز، اشاعه فرهنگ و اخلاق محیط زیستی و ایفای مسئولیت های اجتماعی از جمله گام هایی است که شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس حنوبی برای صیانت و حفاظت از محیط زیست برداشته است.

وی در پایان ضمن تقدیر از تلاش های منطقه عملیاتی پارسیان و اداره اچ اس یی زاگرس جنوبی جهت دستیابی به این موفقیت، یادآور شد: سال گذشته نیز منطه عملیاتی آغار و دالان با انجام فعالیت های پیشگیرانه و توسعه فعالیت های زیست محیطی، لوح صنعت سبز را از سازمان حفاظت محیط زیست کشور دریافت کرد.

بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز دیروز (سه شنبه دوم بهمن ماه) در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، مدیر برنامه‌های زیست محیطی آلمان و صنایع واحدهای خدماتی سبز برگزار شد.

شرکت بهره برداری نفت وگاز زاگرس جنوبی عنوان دومین قطب تولید گاز کشور را دارا است و پنج منطقه عملیاتی پارسیان، آغار و دالان، نار و کنگان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت آباد را در سه استان، فارس بوشهر و هرمزگان راهبری می کند.

 


١٦:١٨ - چهارشنبه ٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٨٦٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده