سال رونق تولید گرامی باد
پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨ EN

اخبار > سیستم گرمایش با بخار در منطقه عملیاتی تنگ بیجار راه اندازی شد  چاپ        ارسال به دوست

سیستم گرمایش با بخار در منطقه عملیاتی تنگ بیجار راه اندازی شد
بمنظورگرمایش لوله های حامل گاز و میعانات گازی

سیستم گرمایش با بخار در منطقه عملیاتی تنگ بیجار راه اندازی شد

در راستای بهینه سازی سیستم و به منظورگرمایش لوله های حامل گاز و میعانات گازی ، سیستم گرمایش با بخار( Steam Trace ) ، در منطقه عملیاتی تنگ بیجار راه اندازی شد.

میرحسین کاظمی مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب درباره مزایای این پروژه اظهار داشت: در راستای بهینه سازی سیستم و به منظور افزایش بهره وری و استفاده حداکثری از سرمایه و تجهیزات موجود و در جهت کاهش هزینه های خرید متانول، طراحی و ساخت سیستم استفاده از بخار آب برای گرمایش لوله های حامل گاز و میعانات گازی توسط نیروهای عملیاتی ناحیه تنگ بیجار انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس کاظمی در تشریح روند اجرای این پروژه اظهار داشت: این طرح با طراحی، ساخت و نصب دو عدد جکت به دور لوله، طراحی و ساخت دو منیفولد مسی و لاین کشی و تهیه بسکت مسی به دور تجهیزات کنترلی صورت پذیرفته است.

مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب اظهار داشت: در فصول سرد سال با توجه به کاهش دمای هوا سیستم بهره برداری گاز در منطقه با احتمال یخ زدگی مواجه می شود و عملکرد تجهیزات از جمله ولوها مختل می شود که در صورت عدم رفع این مشکل منجر به توقف تولید و تحمیل هزینه های فراوانی خواهد شد.

وی افزود: یکی از راهکارهای جلوگیری از یخ زدن، تزریق متانول به خط گاز بوده که تامین آن علاوه بر افزایش هزینه تولید بعضاً زمان بر است و با راه اندازی سیستم جدید ضمن صرفه جویی در زمان، تزریق متانول بطور محسوس کاهش یافته و به تبع آن هزینه های تولید تا یک سوم کاهش می یابد.

کاظمی تصریح کرد: با مشارکت کارشناسان تعمیرات، تهویه و خط لوله منطقه تنگ بیجار و با هماهنگی و همکاری کارکنان پالایشگاه گاز ایلام سیستم Steam Trace در ISF طی مدت 72 روز و با صرف سه هزار و 456 نفر ساعت کار طراحی و اجرا شد.

این گزارش می افزاید منطقه عملیاتی تنگ بیجار از مناطق تحت پوشش شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب از شرکت های تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که گاز تولیدی آن پس از جمع آوری به پالایشگاه گاز ایلام ارسال می شود.

 


١٥:٤٢ - شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ١٢٩٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده