سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ EN

اخبار > همکاری با ایتالیا برای جلوگیری از گاز سوزی روزانه ۱۵۰ میلیون فوت مکعب  چاپ        ارسال به دوست

مدیر امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بیان کرد:

همکاری با ایتالیا برای جلوگیری از گاز سوزی روزانه ۱۵۰ میلیون فوت مکعب

مدیر امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از همکاری با شرکت انسالدو ایتالیا برای جمع آوری روزانه ۱۵۰ میلیون فوت مکعب گازهای مشعل در این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد رجبی، مدیر امور فنی و عضو اصلی هیأت مدیره شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مراسم امضای تفاهمنامه جمع آوری گازهای ارسالی به مشعل جهت تولید برق و نوسازی تجهیزات نفت و گاز که امروز ۲۶ مهرماه منعقد شد، ضمن تشریح فعالیت های این شرکت عنوان کرد: ۲۵ تا ۴۰ درصد تولید گاز کشور در این شرکت محقق می شود و در کنار آن بخشی از توسعه و تولید نفت از میادین غرب کشور مشترک با کشور عراق نیز بر عهده این شرکت است.

وی به امضای ۹ تفاهم نامه با شرکت های بین المللی برای توسعه و تکمیل پروژه های IOR و EOR خبر داد و گفت: ۶ مورد از این تفاهم نامه ها در حال تکمیل است و پس از ارسال MDP به هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران ابلاغیه اجرای آن به مدیریت مخازن شرکت ملی نفت ارسال می شود.

رجبی همچنین به بسته های توسعه ای EPCF شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اشاره کرد و گفت:‌ ۵.۵ میلیارد دلار پروژه برای توسعه میادین نفتی، گازی و تقویت فشار کار تعریف شده که در دستور کار شرکت ملی نفت ایران و شورای اقتصاد قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این پروژه ها به افزایش تولید نفت و گاز کشور می انجامد، گفت:‌ اجرای این پروژه ها ظرفیت تولید نفت شرکت را به ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار بشکه در روز، تولید گاز را به ۴۰۰ میلیون مترمکعب در روز و میعانات گازی را به ۱۱۰ هزار بشکه در روز می رساند.

مدیر امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۰ میلیون فوت مکعب گاز همراه روزانه در این شرکت به مشعل ارسال می شود گفت:‌ برنامه هایی برای جلوگیری از این گاز سوزی داریم که در آینده نزدیک با همکاری شرکت انسالدو آن ها را عملی می کنیم.

 


٢٠:١٩ - چهارشنبه ٢٦ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٠٤١    /    تعداد نمایش : ٧٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده