سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧ EN

اخبار > وزارت نفت برای پیشبرد اهداف توسعه‎ای نیاز به حمایت دارد  چاپ        ارسال به دوست

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران:

وزارت نفت برای پیشبرد اهداف توسعه‎ای نیاز به حمایت دارد

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به برنامه‎های توسعه‏‎ای این شرکت در بخش بالادست صنعت نفت، گفت: وزارت نفت در حوزه تامین منابع مالی، جذب فناوری‎های نو و به‎کارگیری شرکت‎های بین‎المللی برای تحقق اهداف توسعه‎ای و ایفای مسئولیت‎های اجتماعی به حمایت‎ نیاز دارد.

به گزارش شانا، غلامرضا منوچهری در هفتمین نشست بررسی عملکرد پروژه‎های اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه کشور که با موضوع «توسعه میدان‌های مشترک نفتی غرب کارون» در این سازمان برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: توسعه در غرب کارون طی ۱۰ سال آینده، نیازمند بیش از ۵۰ میلیارد دلار سرمایه‎گذاری است و چنین حجم وسیعی از کار، به حمایت بیشتر دستگاه‎های اجرایی استانی نیاز دارد تا وزارت نفت بتواند با همکاری شرکت‎های توانمند و جذب سرمایه و فناوری، اهداف توسعه‎ای را در این منطقه دنبال کرده و به طور موازی، نسبت به ایفای مسئولیت‎های اجتماعی و خدمات عمرانی نیز اقدام کند.

وی با بیان این‎که نباید از فرآیند سرمایه‎گذاری غافل شد، ادامه داد: اگرچه فرآیند توسعه در قراردادهای جدید نفتی ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است، اما با توجه به عمر مخزن که حداقل ۵۰ سال است، مسیر طولانی و حجم وسیعی از کار در غرب کارون دهه‎های آینده پیش رو قرار دارد.

منوچهری با اشاره به خودکفایی کشور در ساخت تاسیسات روسطحی و فرآیندی، تاکید کرد: فعالیت‎های توسعه‎ای در غرب کارون و همکاری با شرکت‎های صاحب فناوری، می‎تواند فرصت مناسبی برای بومی سازی افزایش ضریب بازیافت در میدان‌ها باشد.

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران بر ضرورت ایجاد تحول در صنعت حفاری کشور و حرکت بیشتر به سمت فعالیت‎های دانش بنیان هم تاکید کرد و گفت: به این منظور در فرآیند توسعه هر میدان، دانشگاه یا مرکزی تحقیقاتی نیز همکاری خواهد داشت.

وی از سازمان برنامه و بودجه کشور به دلیل حمایت مستمر از فعالیت‎های توسعه‎ای شرکت ملی نفت ایران قدردانی و ابراز امیدواری کرد که با تداوم این حمایت‎ها، فرآیند توسعه در صنعت نفت کشور تسریع شود.

بر اساس این گزارش، هفتمین نشست بررسی عملکرد پروژه‎های اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه کشور که با موضوع «توسعه میدان‌های مشترک نفتی غرب کارون»، با حضور حمید پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، احمد کفاشی، رئیس امور انرژی سازمان برنامه و بودجه، محمدمهدی رحمتی، معاون برنامه ریزی وزارت نفت، غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران، کریم زبیدی، مدیر برنامه‎ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، نورالدین‎شهنازی‎زاده، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و جمعی از مجریان پروژه‎های توسعه‎ای غرب کارون در این شرکت در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

 


٠٩:٣٤ - چهارشنبه ٢٢ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٢١٣٥    /    تعداد نمایش : ٥٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده