سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧ EN

اخبار > انتخاب شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به عنوان پایلوت دو طرح پژوهشی  چاپ        ارسال به دوست

از طرف مدیریت پژوهش و فن آوری شرکت ملی نفت ایران مطرح شد :

انتخاب شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به عنوان پایلوت دو طرح پژوهشی

پروژه های طرح یکپارچه مدیریت پسماند در شرکت ملی نفت ایران و توسعه دانش فنی نانو ژل‌های پلیمری جهت کاربرد در کنترل تولید آب همراه چاه منتخب شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ،که از پروژه های شاخص مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران است ، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به عنوان پایلوت تعریف شده است.

مهندس احمد رجبی سرپرست پژوهش و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در رابطه با مجموعه فعالیت های صورت گرفته در این اداره طی سالهای اخیر اظهار داشت : از میان بیش از 100عنوان پروژه پیشنهادی ارائه شده توسط کمیته‌های تخصصی پژوهشی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، تعداد 30 عنوان انتخاب و طی یک فراخوان بیش از 120 پروپوزال برای آنها دریافت شد. در این رابطه برای 10 عنوان اولویت‌دار ، از ارائه دهندگان برتر برای دفاع از پروپوزال‌های خود به صورت حضوری دعوت به‌عمل آمد که منجر به انتخاب مجری برتر شد و در حال حاضر از این تعداد ، چهار مورد برای تایید نهایی به مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران ارسال شده است که در صورت تصویب ، مراحل انعقاد قرارداد و اجرای پروژه‌ها انجام خواهد شد.

وی افزود: این پروژه ها شامل بررسي و مطالعه آزمايشگاهي فرآيند ازدياد برداشت در مخازن ميدان پايدار شرق ، گازدوست كردن مخازن گاز ميعاني به منظور بهينه‌سازي و افزايش توليد در ميدان سرخون ، ساخت گل سبك حفاري و تكميل چاه با فناوري‌هاي نوين افرون‌هاي گازي و بررسي اثرات سازند گچساران برداده‌هاي لرزه‌اي و اجراي روش‌هاي نوين پردازش براي تصويرسازي بهتر لايه‌هاي زير سازند گچساران می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس رجبی تصریح کرد: در خصوص پروژه های تاثیر عدم قطعیت، بررسی رفتار سنگ و سیال در فرایند تزریق گاز و بازنگری و ارتقاء فناوری طرح جامع میدان دالپری با استفاده از نرم افزارهای First & Fraca و بررسي دلايل افزايشH2S در چاه‌هاي توليدي گروه دهرم ميدانهای شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبي و ارائه راهكارهای اجرایی کاهش آن مراحل اداری برای نهایی سازی و طرح مجدد در شورای پژوهش شرکت و افزوده شدن به سبد پژوهشی در دست اجرا است.

این گزارش می افزاید : از فعالیت‌های شاخص اداره پژوهش و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران می توان به حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی کارشناسی ارشد و دکتری اشاره کرد. در این راستا از ابتدای امسال 61 درخواست برای صنعتی شدن پایان‌نامه به این اداره ارسال شده که تاکنون 49 عنوان در دو جلسه کمیته تخصصی تصویب پایان‌نامه‌ها مطرح و 45 عنوان مورد تایید قرار گرفته است. با توجه به پایان‌نامه‌های درحال اجرا از سال‌های گذشته، در حال حاضر 102 عنوان پایان‌نامه دانشجویی درحال اجرا است که از این تعداد 17 مورد مربوط به دانشجویان دکتری و 85 مورد مربوط به دانشجویان کارشناسی‌ارشد می شود. همچنین از ابتدای سال جاری تعداد شش مقاله مورد حمایت قرار گرفته‌اند که چهار مورد از آنها در مجلات علمی معتبر ، به چاپ رسیده و دو مورد دیگر در همایش‌ها ارائه شده‌اند.

بر اساس این گزارش : با توجه به امكان به‌كارگيري نخبگان وظيفه در واحدهاي پژوهشي، در سال جاری درخواست اجرای طرح هشت نفر از نخبگان معرفی شده به شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به کمیته‌های تخصصی ارجاع و مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. لازم به ذکر است که از سنوات گذشته دو طرح پژوهشی توسط نخبگان در دست اجرا بوده که یکی از آنها خاتمه یافته و نتایج آن نیز در قالب یک سمینار ارائه شده است.

 


٠٨:١٠ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٢١٣٧    /    تعداد نمایش : ٩٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده