سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧ EN

اخبار > دشمنان در هر فرصتی دنبال ناامن کردن کشور هستند  چاپ        ارسال به دوست

دشمنان در هر فرصتی دنبال ناامن کردن کشور هستند

آشوب و اغتشاشات اخیر در شهرهای ایران منشا خارجی دارد و توسط دلارهای نفتی و سرویس های امنیتی کشورهای بیگانه هدایت می شود و دشمنان در هر موقعیت و فرصتی به دنبال ناامن جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهانی نماینده ولی فقیه در بسیج وزارتخانه ها که به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی در جمع بسیجیان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، سخنرانی می کرد با اظهار این مطلب در تبیین تفاوت اعتراض و اغتشاش و آشوب اظهار داشت : دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران برای ناامن کردن کشور در هر مقطع و زمانی برنامه دارند و مترصد فرصتی هستند تا نقشه های خود را عملی سازند. در جریان اغتشاشات اخیر نیز در پشت یک جریان ساده اعتراض صنفی نسبت به احقاق حقوق مردم ، این دشمنان بودند که با هدایت این جریان و انحراف آن به سمت خواسته ها و نقشه های شوم خودشان ، سعی در تفرقه افکنی و ارائه رفتارهای ساختارشکنانه و ضدیت مردم با نظام برآمدند.

وی افزود : نظام این ظرفیت ، توانایی و تحمل شنیدن خواسته ها و مشکلات مردم را دارد ولی این با موضوع با تعرض به اموال عمومی و و ایجاد ناامنی مغایرت دارد و هیچ جریان اجتماعی و حکومتی این گونه رفتارها را تحمل نخواهد کرد چرا که یکی از مهمترین بنیانهای ثبات هر جامعه موضوع امنیت است و هر جامعه برای ایجاد و تداوم آن هزینه های بسیار می کنند.

نماینده ولی فقیه در بسیج وزارتخانه ها با اشاره به سیاه نمایی رسانه های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران در قبال مسائل جامعه افزود : یکی از تاکتیک های رسانه های معاند نظام ، ایجاد و ترسیم فضای تیره و تار و سیاه نمایی است و جز این کار و هدفی را تعقیب نمی نمایند . هیچ وقت به عملکرد مثبت و کارهای سترگ انجام شده در کشور توجه ندارند و تمرکز آنها بر نقاط منفی است که البته انتظاری جز این نمی توان داشت. با این حال باید به این سنت الهی گردن نهیم که سرنوشت جوامع انسانی در گرو تلاش ، فعالیت و کوشش تمامی آحاد مردم آن جامعه است و تعالی و زوال به این امر وابسته است. پس همه مسئولان و مردم باید دست در دست هم نهیم و با وحدت و همدلی کشور خود را ساخته و در رفع محرومیت ها کوشش جدی نماییم.ایران ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه و پیشرفت دارد و در سایه تفاهم ، امنیت و تلاش این ظرفیت ها تحقق عینی پیدا می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، حجت الاسلام والمسلمین شاهانی درباره مابه ازای مفاهیم کنونی فتنه و بصیرت و سابقه تاریخی آن تصریح کرد : اگر مفاهیمی همچون فتنه و بصیرت در ادبیات سیاسی امروز مطرح می شود می توان شاهد مثال آن را در تاریخ اسلام مشاهده کرد و به جریان شناسی آنها پرداخت. کلمه فتنه دارای یازده معنا و مفهوم است که یکی از آنها به معنای آزمایش است . افراد و جریانهای سیاسی در مواقع و بزنگاهها ، عیار و محک آنها سنجیده می شود . در صدر اسلام به لحاظ حضور پیامبر(ص) ، افراد و اطرفیانی که شخصیت منافق گونه داشتند ، نمی توانستند مکنونات باطل خود را به کرسی بنشانند و فتنه ها پیچیده نبود .در سوره های تحریم و توبه نیز فتنه موضوعیت دارد.در دوران خلافت حضرت علی (ع) این فتنه گری ها شکل و شمایل پیچیده تری به خود گرفت و افرادی رودروری آن حضرت قرار گرفتند که جایگاه نزدیکی با خانواده و یاران پیامبر داشتند و امام علی (ع) با درایت و عمق نگاه و کیاست این فتنه ها راخاموش کرد.

 


١٥:٢٢ - چهارشنبه ١٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٢١٧٢    /    تعداد نمایش : ١٢٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده