سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧ EN

اخبار > زنگنه: امید من به بانوان متخصص و جوان صنعت نفت است  چاپ        ارسال به دوست

در آیین گرامیداشت مقام مادر و روز زن مطرح شد:

زنگنه: امید من به بانوان متخصص و جوان صنعت نفت است

وزیز نفت گفت: امید من به بانوان متخصص و جوان صنعت نفت است آنها باید وارد مناصب مدیریتی ارشد، خصوصا هیئت مدیره ها شوند. بانوان جوان باید تلاش کنند، مسئولیت پذیر باشند و خود را به اثبات برسانند. ما نیز وظیفه داریم موانع را از سر راه رشد و ارتقا این بانوان برداریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بیژن زنگنه در آیین گرامیداشت مقام مادر و روز زن، گفت: در طول تاریخ تبعیض هایی ناروا بر علیه زنان تمام دنیا وجود داشته است. امروزه بعضی کشورها موفق به کمرنگ تر شدن این تبعیض ها شده اند ما هم باید تلاش کنیم تا این تبعیض های ناروا علیه زنان کشورمان و زنان صنعت نفت رفع شود.

وزیر نفت با اشاره به مقام والای مادر، بیان کرد: در هستی بعد از خداوند، پیامبران و ائمه اطهار، کسی بالاتر از مادر وجود ندارد. خداوند متعال وقتی می خواهد جایگاه خود نسبت به بندگانش را نشان دهد، آن را بالاتر از مهر مادر نسبت به فرزند توصیف می کند؛ این نشان می دهد که مهر مادری یک نعمت الهی برای بندگان خداست.

وی ادامه داد: در سال های اخیر تلاش زیادی برای ارتقا جایگاه بانوان در صنعت نفت شده است. باید مسیر به گونه ای تعیین شود که زنان صنعت نفت بتوانند رشد کنند و به جایگاه های بالای مدیریتی دست یابند.

زنگنه با اشاره به حضور کمرنگ بانوان در پست های بالای مدیریتی طی سال های گذشته، تصریح کرد: امروزه تلاش کرده ایم محدودیت های کاری را برای زنان صنعت نفت برداریم و آنان می توانند در تمامی سمت ها به غیر از کار در سکو فعال باشند. در یک سال گذشته از نظر من خانم ها در صنعت نفت رشد خوبی داشته اند و در مشاغل حساس نقش ایفا کرده اند و در مذاکرات قراردادهای جدید نفت، تعداد قابل توجهی خانم حضور موثر داشته اند.

وزیر نفت اظهار کرد: امروز ما شاهد این هستیم که زنان در پرونده های فساد اقتصادی نقشی ندارند. به همین دلیل من از بانوان صنعت نفت می خواهم در شناسایی مفسدین مالی نقش ایفا کنند.

زنگنه تصریح کرد: باید از فرصت وجود و حضور خانم تندگویان و نام شهید تندگویان بهره ببریم. ایشان در راستای درخواست رئیس جمهوری مبنی بر حضور بانوان شایسته در تمام سمت های مدیریتی، تلاش بسیاری کرده اند.

 


١٦:١٤ - دوشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٢٩٨    /    تعداد نمایش : ٦٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده