سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧ EN

اخبار > سهم ۹۰ درصدی توسعه میدان‌های مشترک و نگهداشت توان تولید از منابع سرمایه‎گذاری  چاپ        ارسال به دوست

روند تخصیص منابع در شرکت ملی نفت بررسی شد

سهم ۹۰ درصدی توسعه میدان‌های مشترک و نگهداشت توان تولید از منابع سرمایه‎گذاری

حدود ۹۰ درصد از مجموع کل عملکرد منابع سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۶ به طرح‌های توسعه میدان‌های مشترک و طرح‌های نگهداشت توان تولید اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: طرح‌های توسعه میدان‌های مشترک و نگهداشت توان تولید نفت و گاز در مسیر پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، در اولویت سرمایه‌گذاری این شرکت قرار داشته‌اند و در همین زمینه، به بحث عمران مناطق نفت‌خیز نیز به طور ویژه توجه شده است.

بر اساس این گزارش، از مجموع کل عملکرد منابع سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۶، بالغ بر ۵٦ درصد به توسعه میدان‌های مشترک نفت و گاز، ٣٣ درصد به طرح‌ها و پروژه‌های نگهداشت توان تولید نفت و گاز و بقیه به طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز و طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌ای اختصاص یافته است.

به گزارش شانا، توسعه میدان‌های مشترک همواره به عنوان اولویت اصلی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران مورد تاکید قرار دارد و به ثمر رسیدن بخش عمده کار توسعه در پارس جنوبی و افزایش چشمگیر تولید روزانه نفت در غرب کارون در سال‌های اخیر، نشات گرفته از همین سیاست است. همچنین افزون بر اقدامات انجام شده به منظور نگهداشت توان تولید، بالغ بر ۶ میلیارد دلار پروژه جدید نیز در این حوزه تعریف شده که قرار است با همکاری پیمانکاران داخلی در قالب EPC اجرایی شوند.

 


١٦:٠٠ - سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٢٩٩    /    تعداد نمایش : ٧١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده