سال جهش تولید گرامی باد
پنج شنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٩ EN

اخبار > میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر  چاپ        ارسال به دوست

میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران:

میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ضمن تشریح فعالیت های حفظ و نگهداشت و افزایش توان تولید نفت این شرکت،اعلام کرد: هیچ میدان مشترکی در محدوده عملیاتی نفت مرکزی نیست که تعیین تکلیف نشده باشد.

رامین حاتمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، گفت: بخش زیادی از نفت تولیدی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مربوط به میدان های مشترک مرزی در استان های ایلام، کرمانشاه و بخشی از استان خوزستان است که به منظور افزایش تولید از این میدان ها هم اکنون فعالیت هایی در حال اجراست.

وی اظهار کرد: در راستای افزایش تولید از میدان های مشترک نفتی، سال گذشته نخستین قرارداد IPC مربوط به میدان های در حال بهره برداری (Brown Field) آبان و پایدارغرب منعقد شد که هم اکنون در حال اجراست. کار تغییر و تحول و تحویل تاسیسات هم انجام شده و تولید با مسئولیت شرکت طرف قرارداد در حال انجام است که طی این برنامه به طور قطع در ۲ سال نخست برنامه، افزایش تولید خواهیم داشت.

حاتمی با بیان اینکه میدان نفت شهر به منظور افزایش تولید نیازمند فعالیت های اجرایی جدید است، گفت: در سال گذشته ۳ پروژه به منظور اجرا به روش قراردادی EPCF و EPDF انتخاب شدند که هم اکنون هر سه پروژه به شرکت های اکتشاف و تولید ایرانی واگذار شده است. یکی از این پروژه ها، میدان نفت شهر و ۲ پروژه دیگر هم مربوط به طرح توسعه میدان دانان و سعادت آباد است.

به گفته وی، در طرح توسعه میدان مشترک نفت شهر که با شرکت ملی حفاری ایران منعقد شده، تعمیر چهار حلقه چاه و حفر یک حلقه چاه جدید پیش بینی شده است. با انجام این پروژه به طور قطع افزایش تولید ۲ هزار بشکه ای نفت راخواهیم داشت که این میزان افزایش تولید برای نفت شهری که تولیدش سه هزار بشکه است، رقم بالایی حدود ۷۰ درصد است.

وی در مورد طرح توسعه میدان دانان، اظهار کرد: قرارداد این پروژه با شرکت مپنا امضا شده و عملیات اجرایی نیز آغاز شده است. عملیات اجرایی طرح توسعه میدان سعادت آباد هم از سوی شرکت پترو گلوبال کیش در حال انجام است. امیدواریم که با اجرای این پروژه ها، افزایش تولید و نگهداشت توان تولید اتفاق بیفتد.

حاتمی از برنامه ریزی برای افزایش تولید از سایر میدان های نفتی فعال خبر داد و گفت: برای توسعه میدان دهلران، ۲ طرح توسعه ای مطرح شده یکی به روش EPCF و یکی به روش IPC که با شرکت های اکتشاف و تولید ایرانی در حال مذاکره هستیم. که در صورت حصول نتیجه فعالیت های اجرایی آغاز می شود.

 


١٠:٤٦ - يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٣٣٤٠    /    تعداد نمایش : ٣٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده