سال جهش تولید گرامی باد
پنج شنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٩ EN

اخبار > شرکت ملی نفت ایران پیشتاز طرح شناسنامه ورزشی کارکنان  چاپ        ارسال به دوست

شرکت ملی نفت ایران پیشتاز طرح شناسنامه ورزشی کارکنان
رئیس امور ورزش NIOC خبر داد:

شرکت ملی نفت ایران پیشتاز طرح شناسنامه ورزشی کارکنان

رئیس امور ورزش و تربیت‌بدنی شرکت ملی نفت ایران از پیشتازی این شرکت در بین ۴ شرکت اصلی وزارت نفت در زمینه اجرای ماده سه سلامت ابلاغی وزیر نفت خبر داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رضا قورچیان در آخرین جلسه ارزیابی نتایج حاصل از طرح مداخلات كارفرمایی، با اشاره به نتایج پربار این طرح گفت: با تداوم این طرح امید داریم به بهبود سلامت کارکنان شرکت و کاهش هزینه‌های درمان کمک کنیم.

وی با اشاره به ابلاغیه مقام عالی وزارت نفت و همچنین تأكید کرباسیان، معاون وزیر و مدیر عامل شركت ملی نفت، رضا خلیلی، معاون مدیر عامل و ناصر مولایی، مدیر توسعه منابع انسانی در خصوص اجرای ماده ۳ سلامت کارکنان (موضوع شناسنامه ورزشی) گفت: امور ورزش شرکت ملی نفت ایران به عنوان مجری این طرح پس از جلسات متعدد با سایر بخش‌ها توانست اجرای آن را به نتیجه برساند و خوشبختانه با تلاش رئیس ورزش مناطق نفت خیز جنوب در ماه گذشته، این موضوع در ستاد شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز راه اندازی شد و امید می‌رود طی هفته‌های آتی شرکت نفت و گاز پارس، شركت نفت و گاز مسجد سلیمان و شرکت نفت و گاز آغاجاری نیز اجرای آن را آغاز کنند.

قورچیان به موضوع اجرای مداخلات کارفرمایی که به بحث شناسنامه ورزشی افزوده شد نیز اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح حدود ۲ هزار نفر از کارکنان شرکت پایش شدند و انتظار می‌رود بیش از ۵ هزار نفر دیگر نیز با ثبت‌نام‌هایی که صورت گرفته برای تكمیل شناسنامه ورزشی و انجام تست‌های‌ مربوطه حضور یابند و بعد از تکمیل فرمت‌ها برای انجام دوره از دیگر افراد هم دعوت به عمل ‌آید.وی در تشریح موضوع مداخلات کارفرمایی گفت: طبق دستور مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، از اواخر دی‌ماه گذشته با حضور ۴ گروه از واحد‌های مدیریت HSE، بهداشت و درمان، امور کارکنان و امور ورزش، جلسات كارشناسی متعددی برگزار شد.

رئیس امور ورزش و تربیت‌بدنی شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: بر اساس این جلسات که ریاست آن برعهده رئیس امور کارکنان شرکت ملی نفت ایران بود، بنا شد موضوع درمان و سلامت کارکنان از سوی امور ورزش پیگیری شود.

به گفته قورچیان بعد از آن آزمایش های اولیه از سوی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بر روی کارکنان صورت گرفت و حدود ۶۰ نفر که رضایت‌مندی خود را اعلام كرده بودند در طرح پایش شرکت کردند و ۴۰ نفر در طرح مداخلات کارفرمایی فعال شدند؛ از این تعداد در نهایت ۲۸ نفر دوره ۸ هفته‌ای را تکمیل کردند که نتایج بسیار خوبی پس از پایان این طرح مشاهده شد.

وی دلیل انتخاب این افراد را بر اساس داشتن حداقل ۲ ریسک فاکتور سلامت دانست و گفت: افراد منتخب برای حضور در دوره مداخلات کارفرمایی باید حداقل ۲ فاكتور از مشکلات دیابت، فشار خون یا چربی خون را می‌داشتند.

قورچیان به نتایج خوب ارزیابی این افراد اشاره کرد و افزود: کاهش وزن، کاهش چربی و فشار خون به‌طور محسوس در افرادی که طرح را به پایان رسانده‌اند در ارزیابی‌های اولیه مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه نتایج حاصله در کارگروه ایجاد شده مطرح می‌شود، گفت: در صورت تأیید کارگروه، افراد جدیدی برای ادامه طرح معرفی می‌شوند و با خروج طرح از مرحله پایلوت شاهد تداوم آن برای سایر کارکنان خواهیم بود.

رئیس امور ورزش و تربیت‌بدنی شرکت ملی نفت ایران از تداوم طرح مداخلات کارفرمایی خبر داد و گفت: افراد پس از کسب نتایج اولیه، برای اخذ برنامه و مشاوره تغذیه‌ای و ورزشی حاضر می‌شوند.

وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش همکاران امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران گفت: رضایت و حضور مستمر و پیگیری همکاران و خانواده‌های آن‌ها به‌منظور ارتقا سلامت جسمی در پرتو توسعه و گسترش ورزش، بهترین مشوق برای کارکنان این امور است.

 


١٥:٣٣ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٣٣٤٥    /    تعداد نمایش : ٤٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده