سال جهش تولید گرامی باد
شنبه ٠٥ مهر ١٣٩٩ EN

اخبار > ۱۵۰۰ قلم کالای مورد نیاز صنعت نفت و گاز در زاگرس جنوبی بومی سازی شد  چاپ        ارسال به دوست

بومی سازی ۱۵۰۰ قلم کالای مورد نیاز صنعت نفت و گاز در زاگرس جنوبی
۱۵۰۰ قلم کالای مورد نیاز صنعت نفت و گاز در زاگرس جنوبی بومی سازی شد

از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۵۰۰قطعه از اقلام مورد نیاز صنعت نفت و گاز با مشارکت و حمایت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، توسط شرکت های توانمند داخلی بومی‌سازی و یا تعمیر شده است.

مهندس حمید ایزدی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در رابطه با جزییات این خبر ، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون یک هزار و 325 قطعه از اقلام مورد نیاز تجهیزات صنعت نفت و گاز با مشارکت و حمایت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، توسط شرکت های توانمند داخلی ساخته و ۱۷۵ قلم کالا نیز تعمیر شده است.

وی افزود: این اقلام شامل مواردی همچون انواع نشت بند، قطعات یدکی مربوط به شیرهای کنترل، شیرهای پروانه‌ای، اقلام یدکی مربوط به انواع پمپ‌ها، انواع فیلتر، میل‌لنگ و شاتون، قطعات یدکی مربوط به کمپرسورهای گازی و هوا و توربین های فوق پیشرفته زیمنس و ساخت ماسوره های کاهنده سرچاهی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ، مهندس ایزدی خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت و اهمیت توانمندسازی شرکت‎های داخلی، اداره نگهداری و تعمیرات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از سال‎های قبل با تشکیل کارگروه های فنی، تخصصی در حوزه های برق، مکانیک و ابزار دقیق، ضمن انجام فاز مطالعاتی پروژه‎های ساخت و یا تعمیر تجهیزات مورد نیاز، با شناسایی شرکت‎ها توانمند داخلی تلاش زیادی در جهت بومی سازی تجهیزات صنعت نفت داشته است.

بر اساس این گزارش ، شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در زمینه ساخت و یا تعمیر تجهزات مورد نیاز صنعت نفت، دو رویکرد مهندسی معکوس و مهندسی منفی(تجهیزاتی که با هدف وابستگی دائم مشتری توسط سازندگان خارجی با کیفیت پایین ساخته می شود) در زمینه ساخت تجهیزات با تکنولوژِ بالا صنعت نفت را با اولویت دو شاخص زمان و میزان هزینه تمام شده، دنبال می کند.

این گزارش می افزاید ، فاز مطالعاتی ساخت و یا تعمیر تجهیزات توسط تیم‎های متخصص این شرکت که تجربه سالها کار در تاسیسات نفتی را دارند، انجام می شود.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، بزرگترین شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که پنج منطقه عملیاتی نار و کنگان، آغار و دالان، پارسیان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت‌آباد را در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان راهبری می کند.

 


١٢:٥٢ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ١٣٦١٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده