سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠ EN

اخبار > صرفه جویی۲۰ میلیارد ریالی با بومی‌سازی ۱۶ ترانس مربوط به یو پی اس های برق در زاگرس جنوبی  چاپ        ارسال به دوست

تقویت فشلر نار
صرفه جویی۲۰ میلیارد ریالی با بومی‌سازی ۱۶ ترانس مربوط به یو پی اس های برق در زاگرس جنوبی

با بومی سازی ۱۶ دستگاه ترانس مربوط به یو پی اس های برق چاه‌ها و دیگر مراکز عملیاتی صنعت نفت، ۲۰ میلیارد ریال صرفه جویی اقتصادی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی حاصل شد.

به گزارش روابط عمومی، رئیس اداره تدارکات کالا شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: این UPS ها ساخت خارج است که به دلیل تحریم های ظالمانه، تامین ترانس آنها سخت و زمان بَر بوده و علاوه برآن بیش از ۲۲ میلیارد ریال هزینه در بر داشت به همین دلیل پروژه بومی سازی آنها در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

سید محمود طیبی، با اشاره به اینکه این تجهیزات به دلیل تامین پایدار برق چاه‌ها و دیگر تجهیزات فرآورشی از اهمیت بالایی برخوردار هستند، گفت: ولتاژ این دستگاه ها از ۵۹ تا ۴۰۰ ولت است و برق مورد نیاز چاه‌های نفتی، چندراهه‌ها، مراکز جمع آوری و تفکیک نفت و گاز را تامین می کنند.

وی افزود: به منظور بومی سازی این تجهیز، اطمینان از پشتیبانی آنها و همچنین کاهش هزینه ها، پس از بررسی های فنی و تخصصی، یکی از شرکت های توانمند داخلی در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی شناسایی و اولین نمونه آن اسفند ماه سال قبل ساخته و به صورت آزمایشی در‌ مدار تولید قرار‌گرفت.

طیبی ادامه داد: پس از آزمایش موفق نمونه اولیه، ساخت ترانس های بعدی نیز در دستور کار قرار گرفت و تمامی UPS های منطقه عملیاتی سروستان و سعادت‌آباد به این ترانس ها مجهز شدند و با گذشت یک سال همچنان بی وقفه در چرخه تولید قرار دارند.

رئیس اداره تدارکات کالای زاگرس جنوبی هزینه تمام شده ساخت این تجهیز در داخل کشور را ۲ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با این اقدام ضمن توانمند سازی و تقویت تولید کنندگان داخلی و همچنین در دسترس بودن خدمات پس از فروش آن، حدود ۲۰ میلیارد ریال صرفه جویی اقتصادی نیز به دست آمد.

طیبی در پایان گفت: این پروژه با همکاری واحد برق منطقه عملیاتی سروستان و سعادت آباد و مهندسی تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی انجام شد.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی یکی از شرکت های بهره‌برداری نفت و گاز تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که با مرکزیت شهر شیراز در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان فعالیت می کند.

 


١٤:٢٩ - سه شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ١٤٢٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده