سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠ EN

اخبار > گودال تبخیر ۴۵ هزار متر مکعبی در منطقه عملیاتی نار و کنگان راه اندازی شد  چاپ        ارسال به دوست

گودال تبخیر ۴۵ هزار متر مکعبی در منطقه عملیاتی نار و کنگان راه اندازی شد
در راستای صیانت از محیط زیست

گودال تبخیر ۴۵ هزار متر مکعبی در منطقه عملیاتی نار و کنگان راه اندازی شد

با هدف پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی و صیانت از طبیعت ، گودال تبخیر با ظرفیت ۴۵ هزار متر مکعب به منظور جمع‌آوری پساب‌های صنعتی مراکز بهره‌برداری گاز کنگان دو و سه احداث و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس جابر چرومی زاده رئیس منطقه عملیاتی نار و کنگان در رابطه با راه اندازی حوضچه تبخیر ، گفت: این حوضچه تبخیر با اعتبار 10 میلیارد ریال و طی مدت دو ماه با هدف ایجاد بستر تبخیری مناسب جهت جلوگیری از نفوذ پساب صنعتی در خاک و آلودگی محیط زیست احداث و به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این حوضچه تبخیر به عنوان پشتیبان و سطح تبخیر ۹ هزار متر مربع و با نوع پوشش ژئوممبرین با سطح زیرین ژئوتکستایل است و در مجاورت یکی از چاه‌های کنگان قرار دارد.

بر اساس این گزارش مهندس چرومی زاده ، تصریح کرد: برای احداث این گودال تبخیر۱۰ هزار متر مکعب خاکبرداری و ۱۲ هزار متر مربع زیرکوبی انجام شده است. همچنین به منظور ممانعت از ورود حیوانات اطراف آن به متراژ ۳۶۰ متر و به ارتفاع سه متر با فنس محصور شده است.

منطقه عملیاتی نار و کنگان یکی از مناطق عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از شرکت های تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که در حوزه جغرافیایی استان بوشهر قرار دارد.

 

 

 


١٥:٢٧ - يکشنبه ٢٥ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٤٠٧٢    /    تعداد نمایش : ٤٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده